Casting Güneye Bakan Duvar / South Facing Wall

Güneye Bakan Duvar / South Facing Wall

FEATURE FILM DRAMA PAID NON-UNION
Directed by
Producer(s)
Prod. dates Jan 1, 2013 - Feb 28, 2013
Location(s) Erzincan & Istanbul, Turkey
Union/Rate Ücret + yemek, ulaşım ve konaklama dahil
Paid + meals, housing & transportation

Sinopsis

Köyün en fakir ailesinin hanımı olan 27 yaşındaki Medine, 5 yaşındaki oğlu İsmail'e sünnet düğünü hazırlayarak köyde itibar kazanmak istemektedir. Medine'nin yıllar sonra işe giren kocası İbrahim ise büyükşehirden gelen üçüncü sınıf bir şarkıcıya vurulur ve tüm parasını ona kaptırır.
Medine durumun vahametinin farkına vardığında iş işten çoktan geçmiştir. Köyde bir ziyafet beklentisi başlamış ama bu daveti gerçekleştirmeye yarayacak para ortadan kaybolmuştur. Bu gurur kırıcı durumu Medine hiç mi hiç hazmedemez. Medine, kocası İbrahim'le konuşmaları için ilk aşamada köyün büyüklerine başvurur ama destek bulamaz.
Şölen günü geldiğinde misafirler büyük bir iştahla etlerini yerler. Yalnız ortada bir sorun vardır. İsmail etrafta görünmemektedir. Medine, konuklara koyun eti olarak oğlu İsmail'i sunduğunu söyler. Konuklar büyük bir korkuya kapılır. Medine yüzünden yamyam olmuşlardır. Medine'yi bir akıl hastanesine göndermeyi ve bu korkunç sırrı kendi aralarında saklamaya karar verirler.
Eski hayatlarına dönen köylü halinden memnundur. İbrahim ise konuşmaz haldedir.
Günlerden bir gün Medine çocukları Ismail ve Vicdan ile tekrar köyde belirir. Artık köyde hiç bir şey eskisi gibi değildir.

English Synopsis
The wife of the village's poorest family, the 27-year-old Medine, wishes to make her mark in the community by putting on a feast for the circumcision of her 5-year-old son, Ismail. Although she asks for assistance from her circle, nobody seems to be interested in helping her. In the meantime, Banu, a prostitute who recently came to town, distracts her unemployed husband Ibrahim and asks him for money.
Thanks to her stubbornness, Medine organizes the feast. During the event, Medine declares that she has served Ismail as the lamb. The guests are terrified to hear that they have eaten Ismail and they became cannibals. They decide to keep this unfortunate event to themselves.
One day, Medine return to the village with her children Ismail and Vicdan. Daily life looks normal. However nothing is ever the same as before in the village.

Lead roles

CLOSED Female

Medine:

24-35, (Middle Eastern)
View the role »
CLOSED Male

Ibrahim:

27-37, (Middle Eastern)
View the role »
CLOSED Male

Ismail:

5-7, (Middle Eastern)
View the role »
CLOSED Female

Vicdan:

9-12, (Middle Eastern)
View the role »

Supporting roles

CLOSED Female

Sefkat:

55-70, (Middle Eastern)
View the role »
CLOSED Female

Banu:

35-45, (Middle Eastern)
View the role »

Casting by

Kutluğ Ataman

Audition deadline

Dec 17, 2012 Check time

Auditions accepted from

Turkey

Important: deadline & requirements may change